menusearch
aradservice.net
09121098100 - 02188472515

تعمیر جاروبرقی تهران

دوشنبه دوم تیر ۹۹
(1)
(0)
تعمیر جاروبرقی تهران

تعمیر جاروبرقی در تهران

آراد سرویس ارائه دهنده خدمات تعمیر انواع جاروبرقی توسط تعمیرکاران مجرب و حرفه ای

 

انواع جاروبرقی های خانگی

1- جاروبرقی مخزنی:

جاروبرقی های مخزنی، شاید از نظر اقتصادی از نوع کیسهای به صرفه تر باشند، اما برای کسانی که در خانه از افراد مبتلا به بیماری آسم نگهداری میکنند، این نوع جارو پیشنهاد نمیشود. زیرا گردوغبار جمع شده در آن ممکن است در فضا پخش شود. علی الخصوص هنگام خالی کردن مخزن، مقدار زیادی از ذرات در فضا پخش میشود که بهتر است این کار در فضای باز انجام شود.
2- جاروبرقی کیسه ای:
یکی از بهترین انواع جاروبرقی از نظر بهداشتی بودن، جاروبرقی کیسهای است. این نوع جاروبرقی اغلب دارای کیسه های یکبارمصرف و یا پارچهای هستند.

البته کیسه های یکبارمصرف که بعد از پر شدن باید دور انداخته شوند، از نظر اقتصادی خیلی مقرون به صرفه نیستند.اما از مزیتهای این نوع کیسه، قدرت فیلتر کردن آن است که گردوغبار را داخل خود حبس کرده و مانع از پخش آن در فضا میشود.

کیسه های پارچه ای و یا پلیمری هم نوع دیگری از کیسه جاروبرقی هستند که به کیسه های دائمی معروفند و کم هزینه تر از یکبارمصرف ها خواهند بود. اما این یک تصور غلط است که به این نوع کیسه ها دائمی میگوییم؛ زیرا این کیسه ها هم مانند سایر لوازم، عمری دارند و باید بعد از گذشت مدتی تعویض شوند. ناگفته نماند که در جاروبرقی های کیسه ای، مقداری از گردوغبار جمع شده داخل کیسه از آن رد شده و وارد فضای داخلی جارو میشود که این خود یکی از ضعف های این نوع جارو است.

3- جاروی شارژی:
یکی از ابزار پرکاربرد در خانه، جاروی شارژی است. این جاروها در ابعاد کوچکتری طراحی شده اند و برخی از آنها به واسطه چشم الکترونیکی که دارند، گردوغبار را به خوبی جمع میکنند.

جاروی شارژی هم فاقد کیسه است و در صورت پر شدن مخزن، باید تخلیه و شسته شود.

برخی از انواع جاروی شارژی قابلیت جمع کردن مایعات را هم دارند که این خود یک مزیت است.

 

تعمیر جاروبرقی تهران

تعمیر جاروبرقی

در این نوشته در رابطه با مشکلات اصلی بیشتر جاروبرقی از جمله روشن نشدن جاروبرقی، کم شدن قدرت مکش جاروبرقی، صدای زیاد جاروبرقی صحبت میکنیم. و نحوه ی عیب یابی و تعمیر جارو برقی را به طور کامل توضیح میدهیم. اگر دارای دانش فنی در زمینه ی لوازم الکتریکی نیستید به هیچ وجه جاروبرقیتان را تعمیر نکنید.


 

علت روشن نشدن جاروبرقی

۱- پریز برق ندارد
جهت رویت برق پریز، بهترین روش استفاده از ولتمتر آومتر است. رنج را بر روی ۲۵۰ ولت قرار داده و برق پریز را اندازهگیری نمایید. اگر مشکل از پریز است آن را رفع نمایید.

 

۲- دوشاخه جارو و یا سیم رابط معیوب شده
بدنه جارو را باز نموده و به وسیله ولت متر رسیدن برق را به سیم جمع کن مشاهده نمایید. برای این آزمایش می بایست دوشاخه را وارد پریز نموده و چون دستگاه دارای برق است بسیار دقت نمایید. برای این کار، کافی است ورودیهای سیم رابط به سیم جمع کن را به یکدیگر اتصال داده و اهم متر را در حالی که رنج بر روی R*1 قرار دارد به دوشاخه متصل نمایید. اگر دوشاخه سیم رابط سالم باشند، عقربه منحرف شده و عدد صفر را نشان میدهد (در صورت حساس بودن اهم متر، عقربه چند اهمی را نشان خواهد داد که در واقع اهم سیمهای رابط است). در این آزمایش اگر مشکل از سیم رابط یا دوشاخه باشد، ابتدا دوشاخه را بررسی نمایید و سپس نسبت به تعویض سیم رابط اقدام کنید.

 

۳- عیب از سیم جمع کن است
در اکثر موارد این گونه دیده میشود که برق وارد سیم جمع کن شده ولی به سبب عدم اتصال شاخک های سیم جمع کن به حلقه های گردان قرقره، فاز یا نول و گاها هر دو وارد دستگاه نمیشوند و در نتیجه جاروبرقی روشن نخواهد شد. جهت رفع عیب کافی است شاخک ها را کمی به حالت عمود نزدیک نموده، سپس قرقره را بر روی آنها قرار دهیم. در نتیجه این عمل حلقه های گردان برشاخک ها فشار وارد نموده و آنها را به طرف پایین میراند. حالت فنری شاخک ها، ارتباط بین آنها و حلقه های گردان را من بعد ایجاد خواهد نمود.

۴- کلید قطع و وصل خراب است
جارو را از برق جدا نموده و به وسیله اهم متر کلید را تست نمایید. اگر کلید روشن باشد عقربه عدد صفر و در حالت خاموش کلید عقربه بینهایت را نشان خواهد داد. در غیر این صورت کلید را تعویض نمایید.

 

۵- رله سوخته است
در جارو برقیهایی که مجهز به رله هستند تا مدار رله بسته نشود و کلید قدرت آن متصل نشود، جاروبرقی روشن نمیشود برای تست رله بهترین روش آن است که سیمهای متصل شده به کلید روی دسته جارو برقی را ابتدا به وسیله اهممتر چک نمایید. سپس کلید روی دسته و در صورت سالم بودن آنها خود رله را عملا آزمایش میکنیم جاروبرقی را به برق متصل نموده و با یک پیچ گوشتی دسته عایق کلید قدرت رله را بندید. اگر جارو برقی روشن نشد، عیب از رله نیست، اما اگر جارو برقی روشن شد سیمهای رابط رله و یا ساختمان داخلیاش آسیب دیده است.

 

۶- مدار سری موتور قطع است
مدار موتورها ی یونیورسال کاملا سری است. اگر ارتباط یکی از اجزاء با سائرین قطع شود موتور روشن نخواهد شد. مثلا اگر به سبب خرابی یکی از فنرها، زغال مربوطه به کلکتور نچسبد مدار سری موتور قطع است. اگر موتور را مستقلا به برق زده اید و روشن نشده، آن را از برق جدا نموده و به وسیله اهم متر ارتباط یک یک اجزاء را به سائرین مورد بررسی قرار دهید و اگر در ارتباط کلی آنها قطع شدگی دیده شود، مورد معیوب را رفع نمایید تا جارو برقی روشن شود.

 

۷- موتور کاملا سوخته است
اگر موتور کاملا سوخته باشد در حالت اتصال مستقیم برق به آن روشن نخواهد شد زیرا بسیاری از پیچکهای آرمیچر و همچنین پیچکهای قطبها کاملا سوخته اند. سوختن کامل موتور معمولا پس از مرحله نیم سوز شدن است. معمولا موتورها در حالت نیم سوز مدتی به کار ادامه میدهند تا اینکه پیچکهای بیشتری آسیب خواهند دید و ارتباط سری اجزاء موتور کاملا قطع میشود. (مرحله سوختگی کامل). 

 

موتور جارو برقی روشن میشود اما قدرت چندانی ندارد


۸- کلکتور کثیف است
جهت تمیز نمودن کلکتور بهترین روش استفاده از تینرهای فرار قوی و یا بنزین است. توصیه میگردد برای تمیز کردن کلکتور از سمباده استفاده نکنید زیرا ممکن است ذرات مسی ساییده شده مابین شیار تیغه ها قرار گرفته و سبب اتصال آنها به یکدیگر شود که در نتیجه آرمیچر خواهد سوخت. به هنگام شستشوی آرمیچر با مسواک و مواد فرار، آرمیچر را به گونهای در دست بگیرید که کلکتور بر روی زمین قرار گرفته و محور آرمیچر به طرف بالا باشد. چون ریختن مواد پاککننده روی سیم پیچ ها به آنها آسیب میرساند به همین سبب میبایست سیم پیچ ها نسبت به کلکتور در سطح بالاتری قرار داشته باشند.

 

۹- زغال خراب است
اکثرا پس از تعویض زغال قدرت موتور کاهش مییابد و علت آن است که قبل از جاگذاری زغال جدید، سطحی از زغال که میبایست در تماس با کلکتور باشد به حالت حلال در نیامده و چون به هنگام سایش شکل حلال به خود گرفته سبب کثیف شدن کلکتور شده. بنابر این قبل از جازدن زغال جدید اجبارا میبایست حالت حلال را در سطح تماس زغالها با کلکتور ایجاد نمود. و اگر اشتباها در جهت خلاف به گردش در آمده، کلکتور سطح زغال را از بین میبرد و در گردش مجدد حتی در جهت درست از آنجایی که نیاز است حالت هلالی زغال اصلاح شود، مدتی طول خواهد کشید تا جرقه های بین زغال و کلکتور از بین رفته و موتور به قدرت نامی خود دست یابد.

 

۱۰- خرابی یاطاقانها
آرمیچر به کمک یاطاقانها قادر خواهد بود که به راحتی بچرخد و اگر بلبرینگ ها یا بوش ها خراب شوند آرمیچر در حال چرخش دچار مشکل میشود. (اگر یاطاقانها خراب شوند آرمیچر در حال چرخش با کفشکهای قطب درگیر شده و صدای ناهنجاری را بوجود میآورد).

میتوان با رویت سایش هسته فلزی آرمیچر که در نتیجه درگیری آرمیچر و کفشکهای قطب است به شکل یاطاقانها پی برد و بلافاصله نسبت به عیب اقدام نمود.

 

 ۱۱- نیمسوز بودن موتور
یک موتور نیم سوز قدرت زیادی نداشته و بلافاصله داغ میکند. تشخیص سوختگی و یا عیب در آرمیچر و بالشتکها در قسمتهای موتورهای یونیورسال کاملا آورده شده است. موتور نیمسوز شده را میتوان بدون باز نمودن جارو با اندازه گیری جریان مصرفی دستگاه تشخیص داد. جریان مصرفی یک موتور نیمسوز شده معمولا یا چندین برابر جریان نامی دستگاه است و یا جریان مصرفی بسیار ناچیزی میکشد.

 

مکش جارو برقی ضعیف است

۱۲-ضعیف بودن موتور

مشکل از ضعیف بودن موتور است. بهتر است با یک تعمیرکار در تماس باشید.


۱۳- کیسه زباله پر شده است
کیسه را تخلیه نموده و اگر از نوع پارچهای است در فواصل زمانی معین آن را بشویید تا ذرات غبار از منفذهای پارچه خارج گردند.

 

۱۴- لوله های رابط مسدود و یا سوراخ شده
لوله های رابط مکش را از حیث ایجاد سوراخ در آنها بر رسی نمایید و اگر شیئی مانند پارچه و یا پلاستیک در آنها گیر نموده، نسبت به خارج نمودنش اقدام نمایید. در بررسی لوله های مکنده همیشه به تمیز نمودن برس اصلی جاروبرقی توجه زیادی را معطوف دارید.

 

۱۵- فیلتر بیش از حد کثیف است
فیلتر بسیار مهم است . از این رو لازم است مرتبا نسبت به تمیز نمودن فیلتر اقدام نمایید.

 

علت صدای زیاد جاروبرقی

۱۶- خرابی پروانه
جارو را باز نموده و پروانه یا پروانهها (بعضی از جاروها دارای دو پروانه هستند مانند جارو برقی الکترولوگس) را بازدید کنید و در صورت خرابی نسبت به تعویض پروانه معیوب اقدام نمایید.

 

۱۷- بلبرینگها یا بوشها معیوب شده اند
خرابی بلبرینگ و بوش سبب میشود آرمیچر با کفشک های قطب هسته درگیر شود از این رو صدای خشنی در کارکرد موتور به گوش میرسد. آنها را بازدید کنید و یاطاقان معیوب را تعویض نمایید.

 

۱۸- نگهدارنده های لاستیکی خراب شده اند
در ماشینهایی چون جارو برقی که معمولا سرعت زیاد موتور لرزشی شدیدی را در بدنه ایجاد مینماید بین قطعات مختلف از رابط ها یا نگهدارنده های لاستیکی استفاده میکنند. خرابی این لاستیک ها سبب میشود جاروبرقی در هنگام کار صدای زیادی را ایجاد نماید. در صورت مشاهده این عیب لاستیک های معیوب را تعویض نمایید.

 

تعمیر تخصصی جاروبرقی در تهران

مرکز تعمیرات جاروبرقی گروه آراد سرویس با تکیه بر تکنسین های حرفه ایی خود در زمینه ی تعمیر جارو برقی، آماده ارائه خدمات به همشهریان تهرانی میباشد. پ برای درخواست تعمیرات و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

 

تعمیرکار جاروبرقی در تهران

تلفن تماس 

02188472515 
02186019089 

09121098100 

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر